Webinar: Microsoft opdateringer: It-sikkerhed og backup for alle organisationer
Microsoft er hele tiden i bevægelse, og når det kommer til it-sikkerhed og licenser er det ingen undtagelse. Kom til webinar, hvor vi gennemgår de vigtigste opdateringer I skal kende, samt tager et kig på Microsoft 365 og Entra ID backup i samarbejde med den danske backupleverandør Keepit.
- Bliv opmærksom på det nuværende trusselsbillede i en verden i forandring
- Hør hvad der har ændret sig inden for Microsofts sikkerhedsværktøjer
- Få et overblik over hvad i skal være opmærksomme på ift. jeres Microsoft-licenser
- Lær hvordan den Danske backup leverandør Keepit leverer sikkerhed på en global skala og sikrer kunders data i Danmark i deres egne danske datacentre
Dato, tid & sted
Onsdag d. 20. maj 09:00-10:00 på Teams.
Tilmeld dig her
I Comm2ig's vilkår og betingelser for opbevaring og deling af persondata, gør vi opmærksom på, at Comm2ig forholder sig retten til at dele data med udvalgte samarbejdspartnere i forbindelse med det pågældende arrangement. Dine data, såfremt disse forbliver på en inaktiv liste, bliver derved opbevaret i vores database i op til et år inklusiv det løbende kvartal, hvorefter disse data bortskaffes. *Vi gør desuden opmærksom på, at man vil blive ringet op af KeepIt ved tilmelding til dette arrangement.
Spørgsmål?